Sunucu çalışıyor, ama siteler açılmıyor.

Yeni taşındığım sunucuyu kendime göre ayarlamaya çalışırken, plesk panelin ayarlarında bozulmalar olduğunu farkettim. Sunucuda Centos yüklü, ve plesk panel kullanıyorum. ilk problem KDE Plasma kurduktan sonra gelişti.
KDE Plasma bir GUI (Graphical User Interface) yani bildiğiniz windows gibi görsel bir masaüstüne kavuşmanızı sağlıyor. KDE’den başka bir sürü GUI mevcut, mesela güzel bir örnek de GNOME

Konuya dönelim.
Sunucuyu teslim aldıktan sonra yedeklerimi diğer sunucudan alırken rahatlık olması açısından KDE Plasma yükledim. Buna ek olarak VNC server kurdum (Uzaktan bağlanıp kullanmak için) ayarları yaptım, yedekleri taşıdım falan…

Fakat o da ne?
5 dakika önce çalışan siteye giremiyorum 😀
Bu probleme sebep olabilecek bir sürü riskli işlem yapmıştım, hangisinden şüpheleneceğime karar bile veremedim desem yeridir. (ama tabi ki hepsinden ayrı ayrı şüphelendim)

Mesela domain yönlendirmelerini yaptıktan sonra DNS güncellenmesini beklemek istemeyip, hosts dosyasına kendi IP’lerimi tanımlayarak siteye giriyordum. Test aşamasında biraz acelem vardı çünkü.

Sunucuda herşey çalışıyor, hatta plesk panel bile açılıyor fakat sitelerinizin adresini yazıp girmeye çalıştığınızda sayfalar açılmıyorsa… (Bu ne çirkin bir durumdur!)

Aşağıdaki komut size kaybolan huzurunuzu geri getirebilir 😀

/usr/local/psa/admin/sbin/httpdmng –reconfigure-all

ayrıca;
sunucuyu kapatıp açtığınızda problem yeniden ortaya çıkıyorsa buraya tıklayın

Sunucu çalışıyor, ama siteler açılmıyor.” için bir yorum

Bir cevap yazın