Facebook login çalışmıyor?

Merhaba Arkadaşlar,
Bildiğiniz gibi bazı sitelerde üye olmadan facebook hesabınızla da giriş yapılabiliyor. Bu sitelerden birinin sahibi iseniz, yaklaşık bir haftadır facebook login tuşunun kaybolduğunu, ve bazı scriptlerde sayfanın kendi kendini yenilediği sonsuz döngülere girdiğini farketmiş olabilirsiniz. Problem sizden kaynaklanmıyor ancak çözümü maalesef kendiniz uygulamalısınız.

yapılması gereken küçük bir değişiklik ile, api kodlarındaki uyumsuzluğu gidererek, sitenizi bu problemden kurtarabilirsiniz.

facebook bağlantısını sağlayan dosyalarınızın olduğu klasördeki base_facebook.php isimli dosyayı bulun ve düzenlemek için not defteri ile açın.

aşağıdaki satırları bulun;
$response_params = array();
parse_str($access_token_response, $response_params);
if (!isset($response_params['access_token'])) {
return false;
}
return $response_params['access_token'];

ve şu şekilde değiştirin;
$response = json_decode($access_token_response);
if (!isset($response->access_token)) {
return false;
}
return $response->access_token;

dosyayı yeni haliyle kaydedip, önceki dosyanın yerine upload edip sitenizi deneyin. Facebook login fonksiyonunun yeniden problemsiz çalıştığını göreceksiniz.

(düzeltmeniz gereken kodları ararken, hangi satırları düzelttiğinize iyice dikkat edin, düzeltmeniz gereken kodlara benzeyen başka bir kısım daha var ve sayfanın biraz daha üstünde yer alıyor, yanlışlıkla orayı değiştirmemelisiniz)

Facebook login çalışmıyor?” için 2 yorum

  • 7 Ocak 2018 tarihinde, saat 18:45
    Permalink

    3-4 gündür bu sorunun sıkıntısını çekiyordum ve sebebini bulamadıydım. Bir sürü şey denedim, hem yabancı hem yerli kaynakları araştırdım. Son anda bu makaleyi gördüm, sorunum çözüldü. Teşekkürler 🙂

Bir cevap yazın