Google’ın yeni telefonu Google Pixel ve Google Pixel XL

Teknoloji devi Google tarafından geliştirilen yeni telefon Google Pixel ve Google Pixel XL modelleri 4 Ekim Salı günü San Francisco, California’da tanıtıldı.
Bildiğiniz gibi Google Android işletim sistemi dünya çapında milyonlarca telefonda zaten kullanılıyordu. Google daha önce de Nexus adıyla bilinen telefonları ve tabletleri kullanıcılarına sunuyordu.

Ancak Pixel ile artık Google, baştan sona kendi tasarladığı ilk Google akıllı telefonu piyasaya sürmüş oldu.

Google Pixel
Google’ın Yeni telefonu Pixel

 

Google Pixel, bir çok yeni ve güçlü özellikle piyasaya çıktı. Bunları birazdan madde madde konuşacağız ama dilerseniz önce fiyatlarından bahsedelim.

Telefon iki farklı ebat halinde satışa sunuldu. Normal model Pixel 12.7 cm. boyuyla 649$ fiyatla piyasada yerini alırken, Pixel XL modeli ise 14 cm. boyuyla 769$ fiyata satılıyor. Telefonların dahili hafızası 32 GB olmakla birlikte, her iki modelde de 100$ fark ödeyerek 128 GB dahili hafıza seçebiliyorsunuz. Bu fiyatlarıyla Pixel; Apple iPhone ve Samsung Galaxy ile kolayca rekabet edebilecek gibi görünüyor.

İşte Google Pixel’in Yeni Özellikleri:

Pixel’in en önemli ve dikkat çeken özelliği kuşkusuz Google’ın son çıkan yapay zekasını kullanıyor olması. Google Assistant adıyla anılan bu yapay zeka, tıpkı Apple Siri ve Microsoft Cortana‘da olduğu gibi kullanıcıların telefonlarına sesli bir şekilde komutlar vermesine, sorular sormasına ve bilgi istemesine olanak sağlıyor.

Pixel telefonlar görünüşleriyle de kullanıcıların beğenisini kazanacak. İki tonlu renklerle tasarlanan Pixel telefonların, üç farklı renk seçeneği bulunuyor. Bunlar Quite Black, Very Silver ve Really Blue şeklinde sıralanmış. Yani siyah, gümüş ve mavi olmak üzere üç farklı seçenek var. Ben en çok mavi olanı beğendim.

Google Pixel mavi gümüş siyah
Google’ın yeni telefonu Pixel’in renk seçenekleri

Geliştirilmiş kamera va video kalitesi! Pixel telefonlarında kullanılan 12.3 megapixel kamera, Google’ın tabiriyle şimdiye kadar yapılan “en iyi akıllı telefon kamerası” olarak gösteriliyor. Öyle ki DXOMark testlerinde 100 üzerinden 89 puan alarak birinci sıraya yerleşiyor. Aynı testlerde iPhone 7’nin puanı 86 ve Galaxy S7 Edge ise 88 puan almıştı.

Şirket ayrıca kamera hızlarının da yüksek olduğunu belirterek, kullanıcıların bekleme olmaksızın fotoğraflar çekebileceğini ve stabilization teknolojisi sayesinde ise hareket halindeyken titreşimli ortamda bile net bir görüntü kaydetmeye olanak tanıyacağını söylüyor.

Telefonda kullanılan 4 çekirdekli Snapdragon 821 işlemci ve Android’in son çıkan işletim sistemi Nougat kullanıcıları son derece tatmin edecek gibi duruyor. Aynı zamanda Pixel telefonlarda, Uygulama güncelleştirmeleri otomatik olarak indirilecek ve kurulacak, telefonunuzu bir sonraki kapatıp açmanızda ise güncelleme işlemi basitçe tamamlanmış olacak.

Hafıza konusunda oldukça iddialı olan telefon, Ayrıca Google Bulut sistemini kullanarak SINIRSIZ Fotoğraf ve Video Saklamanıza imkan tanıyor.

Akıllı telefonlarda kullanıcıyı en çok etkileyen durum olan Şarj olayı, bu telefonda oldukça iddialı. Tek şarj ile gün boyunca çalışacağı belirtilen telefonu, sadece 15 dakika şarj ederek 7 saat boyunca kullanmak da mümkün.

Son olarak 7/24 Kullanıcı desteği verecek olan Google, Pixel marka telefonların ekran paylaşma özelliği sayesinde, yaşanacak olası problemlerin, teknik servisteki personele kolayca gösterilmesini ve problemlerin 7 gün 24 saat canlı destek hattıyla kolayca çözülmesini sağlayacak.

Çok daha fazlası var ama benden bu kadar… Dilerseniz aşağıdaki videoda çok daha fazlasını bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın